вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Стотици птици и ја запоседнале куќата

465770_ptice_f

Последни вести

Ширли Браун од Калифорнија деновиве преживува хорор во сопствената куќа, која е запоседната од стотици птици.

„Има од 200 до 300 птици. Вриснав неколку пати. Се обидов да ги исплашам. Беше неверојатно“, вели Ширли.

Птиците биле насекаде, на таванот, под каучот, зад телевизорот, на вентилаторот…

Птиците влегле низ оџакот. Интересно е што иако во близина има неколку куќи со оџаци, птиците се враќале во нејзиниот дом.

„Мислам дека со промена на времето, тие ќе заминат. Се надевам“, вели таа.

Птиците за разлика од оние во хорор филмовите не биле агресивни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести