Свет

ВИДЕО: Страотна сообраќајка – Воз удри автомобил, има и загинати

ВИДЕО: Страотна сообраќајка – Воз удри автомобил, има и загинати

На оваа застрашувачка видео снимка можете да видите како воз удира во автомобил, при што загинаа две лица.

Судирот се случил во Кентаки, а до него дошло откако автомобилот марка „тојота“ ги игнорирал предупредувачките сигнали од товарниот воз.

Во страшната сообраќајна несреќа, веднаш загинале двете лица од совозачката страна, додека возачот и останатите патници се со тешки телесни повреди.