петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Страшната лавина на Монт Еверест по земјотресот во Непал

kamp

Последни вести

На оваа видео снимка може да се види страшната лавина која се случила на Монт Еверест, а беше предизвикана од силниот земјотрес во Непал.

Според објавените податоци, 18 луѓе починале во лавината, додека бројот на мртвите во земјотресот се искачи на 3.218, а повредени се над 6.000 луѓе.

 

Најчитани вести