петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Страшно невреме во Германија: Надојдената вода носи се пред себе

germanija

Поврзани вести

Силно невреме вчера ја зафати Германија.

Делови од Германија настрадаа од невремето, кои зад себе остави целосен хаос. Најмногу се погодени Баден-Виренберг каде покрај материјална има и човечки жртви.

За сега е познато дека едно лице го загубило животот, а неколку се исчезнати. Материјалната штета и голем и допрва ќе се пресметува.

Најчитани вести