понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Студенти измислија машина која совршено тетовира

„Тату“ мајсторите одат во пензија?

tetovaza-tetoviranje-1379968833-370713

Поврзани вести

Тројца студенти од Франција ја измислија машината „Маркет Бот 3Д принтер“, која прави совршени тетоважи и на тој начин покажаа дека „тату“ мајсторите можеби станаа дел од минатото.

За да ја докажат успешноста на својот изум, тие одлучиле доброволци да направат совршен круг. Одбрале круг бидејќи е најтежок за прецизно да се нацрта со човечка рака.

Нивниот изум се покажал навистина успешен, а и лицата кои го добиле совршениот круг биле задоволни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести