сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Суровата вистина на сексуалните деца- робови на Гадафи

Во документарец се раскажува болната вистина, како татковски настроениот Гадафи станувал монструм кој се изживувал со мали девојчиња и момчиња, а секој родител кој ќе се обидел да ги спаси, бил убиван.

gadafiii

Поврзани вести

Повеќе две години поминаа од неговата смрт, но деталите за неговиот живот се’ уште шокираат. Светот е згорезен од приказните за монструозни силувања и убивања на деца.

Би-Би-Си објави документарец за неговите грозоморни сексуални активности, за ѕверските силувања и киднапирања на деца – и момчиња и девојчиња, кои биле негови сексуални жртви.

Во документарец се раскажува болната вистина, како татковски настроениот Гадафи станувал монструм кој се изживувал со мали девојчиња и момчиња, а секој родител кој ќе се обидел да ги спаси, бил убиван.

Гадафи навидум одел во училиштата да предава, но  за сето време ги набљудувал убавите девојчиња на возраст од околу 14 години. Сакал само девици. Кога некоја ќе му се допаднела ја галел по главата, а тоа било знак дека неа ја одбрал. Потоа, жените во униформа, личните сексуални робинки на Гадафи, оделе до децата и ги киднапирале.  На родителите им кажувале дека тие се избрани да му подарат цвеќе на владетелот. Доколку тие  се обиделе да ги спасат би биле изрешетани. Многу од нив биле преплашени и не можеле да помогнат, а нивните деца вовлечени во леглото на силувачот.

Degrading: This is the fully-fitted gynaecological suite where young girls would be placed in one of the two beds and checked...

Кошмарот  за несреќните  девојчиња започнувал во гинеколошката соба, која се наоѓала веднаш до спалната соба со брачен кревет, која наликува на хотелска соба од седумдесеттите. Прво се тестирани за сексуално преносливи болести, а таму повторно влегувале доколку забременат по силувањето. Малите и нежни девојчиња биле носени пред диктаторот.

An interior view of the house of Aisha Gaddafi, daughter of Libya's former leader Muammar Gaddafi.

„Ми дадоа танга, никогаш не сум видела нешто слично на тоа и бел сатенски фустан со шлицови од страна и длабоко деколте. Фатиха ме нашминка и намириса и додаде малку сјај на усните. Мојата мајка тоа никогаш не би го допуштила. Ме зеде за рака и ме водеше низ ходникот,  застана на вратата, ја отвори и ме турна внатре. Гадафи лежеше гол на креветот. Бев преплашена. Ги фатив моите очи и вриснав, си помислив. Ова е некоја сериозна грешка! Не би требало да бидам тука“, раскажува една од неговите жртви, кои се бројат во илјадници.Таа седум години била во неговата одаја за силување.

Но, жртви на Гадафи биле и момчиња, кои ги нарекувале „услужливи момчиња“, а исто така понекогаш служеле како телохранители.

Former Libyan leader Muammar Gaddafi followed by his female bodyguards.

Децата исчезнувале откако тој ќе ги искористел.

Откако ќе завршел со гнасотиите тој  ги отфрлал неговите жртви и барал нови. Сепак, не ги пуштал на слобода. Сакал да ги чува како сувенири. Некои девојки само биле отфрлени во парк или на дивиот свет оставени да умрат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести