недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 10

ВИДЕО: Сведоштва за синоќешните случувања во Париз

francuzi-ne-se-plashime

Поврзани вести

Пукање во центарот на Париз, експлозии, сирени, крвави тела и плач – така изгледаше францускиот главен град минатата ноќ, на 13 ноември 2015.

Сведоци зборуваат за деталите на хоророт што синоќа го доживеаја на улиците во Париз, кога терористите изведоа седум синхронизирани напади.

paris-napadi

По полноќ, полицијата и пожарникарите брзаа кон концертната сала Батаклан, каде што се случуваше  заложничка  криза.  Потоа се слушнаа истрели и неколку експлозии – полицијата доби наредба за акција, пренесува Б92.

Новинарот  на францускииот  Ле Монд  Даниел Псени, чиј стан  гледа на излезот од салата Батаклан вели дека сцената од  синоќа го потсетила на  нападот во САД.

Псени наводно…

Најчитани вести