петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

(ВИДЕО) Свиња сурфа на бранови

svinja

Последни вести

Свињата Кама ужива во сурфањето на бранови заедно со сопственикот Каи Холтом.

Таа воедно е и маскота на песочниот Бич парк на хавајскиот остров Оахо, а со сурфање започна неочекувано.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести