среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Таа свири два клавира истовремено

devojcica-svira-dva-klavira-1408388285-553091

Последни вести

Емили Блер е девојче од само 12 години, но кога е во прашање клавирот, таа е чудо од дете. Таа има навистина неверојатен талент.

Девојката може истовремено да свири на два клавира, а вистина уметност е да се свири на еден, а камо ли на два.

Погледнете:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести