петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Видео: Таа забива со две раце

x240-tE7

Последни вести

Женската професионална кошарка во последно време добива нови димензии.

Пред два дена дочекавме да видиме како една кошаркарка ќе истрча контранапад и ќе забие со две раце, првпат во историјата на плеј-офот на најсилната женска кошаркарска лига во светот – ВНБА. Хероината е 24-годишната Бритни Гринер, член на Феникс.

Натпреварот од плеј-офот против Лос Анџелес е завршен со победа на тимот од Аризона, а Бритни, освен забивањето со две раце, постигна и личен рекорд во плеј-оф кариерата од 21 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести