понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Талент или лудост?

nos

Поврзани вести

Куршид Хусаин постави нов Гинисов рекод. Тој успеа да напише реченица со 102 знаци за само 47 секунд, но со својот нос.

Овој 23-годишен Индиец по втор пат се запишува во Гинисовата книга на рекорди. Тој успеал за само 3,43 секунди да ја напише азбука со прсти.

Но, овој пат решил да биде поекстремен , па рацете ги врзал зад грб и пишувал само со нос.

Тој рекол дека за да воспостави нов рекорд вежбал по шест часа дневно. Пред него рекордот го држеше маж од Саудиска Арабија кој ја напиша со нос истата реченица за една минута и 33 секунди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести