четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Талибанци нападнати од НЛО!

NLO

Поврзани вести

Војници на НАТО снимиле летечка чинија која ненадејно нападнало Талибанци во Авганистан.

На снимката може да се види како мистериозно летало лебди над земјата. Само неколку секунди подоцна, некакво светло се појавило на долната страна од леталото, а потоа одекнала експлозија и се подигнал дим.

Откако димот се раширил, снимателот го зумирал објектот откривајќи дека се работи за триаглесто летало кое не наликува на ниту едно од леталата кои ги поседува американската армија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести