понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

ВИДЕО: Танцува со тигрести ајкули без никаква заштита

ajkule-620x264

Поврзани вести

Оваа девојка е навистина храбра и танцува со тигрести ајкули. Таа е првата жена во светот која го направила тоа.

Девојката извела протестен перформанс за заштита на овие ајкули. Таа и самата е облечена во тигресто и не носи никаква заштитна опрема.

Оваа храбра девојка го направила ова со цел да ја подигне свесноста за заштита на ајкулите со пораката “Запрете ја војната кон ајкулите”!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести