среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Татко, зет и ќерка, дел од загинатите на патот Битола- Припел

sobracajka

Поврзани вести

Според се уште непотврдени информации во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случила на магистралниот пат Битола – Прилеп загинале татко, ќерка и зет кои се наоѓале во патничкото моторно возило со скопски регистерски таблички „фиат тофас”.

Во патничкото возило „голф“, со битолски регистерски таблички загинаа двајца жители од селото Алданци, Крушево. Уште две лица од истото село биле тешко  повредени и се наоѓаат на лекување во одделението за интензивна нега и реанимација.

„Во тешката сообраќајна несреќа на лице место загинаа Д.И. (38) и Б.Р. (24) двајцата од Битола и Ѓ.Ф. (20) од Прилеп кои патувале со возилото „фиат тофас“. На местото на несреќата загинаа и лицата З.А. (17), А.Н. (19), а тешко повредени се А.Х. (21) и М.Ј. (18) сите жители на крушевското село Алданци“, изјави портпаролката на битолската полиција Сања Стаматова.

За причините за тешката сообраќајна несреќа полицијата најави прeс конференција во 12 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести