среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

(ВИДЕО)Таткото на тенисерот Џејмс Блејк пукал во семејството, па ја запалил куќата

Тој најпрво ја убил сопругата Кимберли, потоа деветнаесетгодишниот син Колин и на крај девојчето Меган.

semejstvo

Поврзани вести

Два дена по трагична вест за смртта на целото семејство во пожар во куќата на познатиот тенисер Џејмс Блејк, страшна вистина излезе на виделина. Полицијата соопшти дека таткото пукал, па потоа го запалил целото семејство.

Полицијата наведува дека Дарин Камбел ја убил својата жена и двајца тинејџери во главата, а потоа ја запалил куќата.

Тој најпрво ја убил сопругата Кимберли, потоа деветнаесетгодишниот син Колин и на крај девојчето Меган.

Сите биле убиени од ист пиштол кој го купил минатата година. После тоа ја запалил куќата која додека горела, се самоубил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести