Свет

(ВИДЕО)Таткото на тенисерот Џејмс Блејк пукал во семејството, па ја запалил куќата

(ВИДЕО)Таткото на тенисерот Џејмс Блејк пукал во семејството, па ја запалил куќата

Два дена по трагична вест за смртта на целото семејство во пожар во куќата на познатиот тенисер Џејмс Блејк, страшна вистина излезе на виделина. Полицијата соопшти дека таткото пукал, па потоа го запалил целото семејство.

Полицијата наведува дека Дарин Камбел ја убил својата жена и двајца тинејџери во главата, а потоа ја запалил куќата.

Тој најпрво ја убил сопругата Кимберли, потоа деветнаесетгодишниот син Колин и на крај девојчето Меган.

Сите биле убиени од ист пиштол кој го купил минатата година. После тоа ја запалил куќата која додека горела, се самоубил.