петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Тепачка меѓу фудбалерите на Баерн Леверкузен и Олимпик Марсеј

tepacka-500

Последни вести

На натпреварот Баерн Леверкузен – Олимпик Марсеј кој требаше да биде пријателски се случи инцидент.

При еден груб старт на Џереми Морел врз напаѓачот на германскиот тим Хонг-Мин Сона дојде до судир меѓу играчите на двете екипи. Корејскиот фудбалер стана и го удри Морел, овој му возврати, а потоа во тепачката се вклучија и останатите играчи.

tepacka1-500

Крајниот резултат кој остана во втор план изнесува 4:1 за Олимпик Марсеј.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести