сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Тепачка во Собрание

talat

Последни вести

Тепачка на денешната едница за измени на финансирање и дополнување на буџетот за 2014 – та година.

Летаа тупаници во тепачката во која учествуваа пратеникот на ДПА, Орхан Ибраими и пратеникот на ДУИ, Талат Џафери. До инцидентот дојде откако Џафери на говорница го изнесуваше својот став во однос на законските измени, Ибраими изреволтиран фрли пенкало кон својот колега. Веднаш потоа започна физичката пресметка, меѓусебно си упатија и по неколку тупаници и клоци.

Во обид да ја смират ситуацијата присутните на Комисијата и обезбедувањето ги раздвоија пратениците и беше прогласена пауза на седницата.

tepackaSobranie-685x320

tepackaSobranie

tepackaSobranie1

Фото: Алсат

Видео: 24Вести

Tepacka vo sobranie by 24vesti

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести