Македонија

ВИДЕО: Тепачка во Собрание

ВИДЕО: Тепачка во Собрание

Тепачка на денешната едница за измени на финансирање и дополнување на буџетот за 2014 – та година.

Летаа тупаници во тепачката во која учествуваа пратеникот на ДПА, Орхан Ибраими и пратеникот на ДУИ, Талат Џафери. До инцидентот дојде откако Џафери на говорница го изнесуваше својот став во однос на законските измени, Ибраими изреволтиран фрли пенкало кон својот колега. Веднаш потоа започна физичката пресметка, меѓусебно си упатија и по неколку тупаници и клоци.

Во обид да ја смират ситуацијата присутните на Комисијата и обезбедувањето ги раздвоија пратениците и беше прогласена пауза на седницата.

tepackaSobranie-685x320

tepackaSobranie

tepackaSobranie1

Фото: Алсат

Видео: 24Вести

Tepacka vo sobranie by 24vesti