недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Видео: Тепачки меѓу Сиријци и Авганистанци во Пиреја

Сириски и авганистански мигранти доцна синоќа се степале во пристаништето Пиреја, каде има околу четири илјади бегалци и мигранти.

133125486

Последни вести

„Прото тема“ јавува дека инцидентот се случил непосредно пред еден часот по полноќ, кога на излезот Е2 се степале Сиријци и Авганистанци, поради досега непознати причини.

Во судирите, кои траеле околу десет минути, како што јави дописникот на МИА од Атина, нема потешко повредени лица, ниту некој е приведен.

Најчитани вести