петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 45

ВИДЕО: Терорист во Минхен пука кон Босанец

pokriv

Поврзани вести

Еден од терористите за време на вооружениот напад се качил на покривот на трговскиот центар.

На видеото кое е ставено на Твитер, се гледа како маж снима од спротивната зграда. Тие најпрво разменуваат погрдни зборови на германски, а потоа терористот започнува да пука.

Мажот кој снима се крие и тогаш започнува со жена да зборува на босански јазик.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Најчитани вести