вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Тешка сообраќајка кај Мавровка, еден загинат, двајца се борат за живот

Верижна несреќа кај Мавровка, еден загинат.

fotonesreka

Поврзани вести

Еден загинат, а двајца во критична состојба е епилогот на синоќешната сообраќајка кај Мавровка во Скопје.

Трагедијата во која учестувале три автомобили и четворица пешаци се случила околу  21  часот на крстосницата меѓу булеварите „Крсте Мисирков” и „Гоце Делчев”.

До несреќата  дошло кога се судриле три автомобили, „голф“ „пасат“ и „застава 101“.

Првично три лица биле пренесени на Ургентниот центар, каде возачот на „застава“-та им подлегнал на повредите.

Видео: Алсат М

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести