петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 62

ВИДЕО: Тибетски монаси играат „брејк денс“!

tibetanski-monasi-beastie-boys-670x447

Поврзани вести

Монаси кои танцуваат „брејк денс“ станаа вистински хит на интернет!

Тие заиграа во чест на легендарниот МСА од групата „Beastie boys“, кој почина пред две години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести