понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 2

ВИДЕО: „Тигрите“ со нова вежба – елиминираа вооружена терористичка група

Директорот на БЈБ Митко Чавков на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео од најновата вежба на ЕСЗ „Тигар“. Во рамки на програмата за реализирање на обуки за припадниците од специјалните единици на Министерството за внатрешни работи, реализирана беше тактичко показна вежба на Единицата за специјални задачи за уништување на терористичка група од повеќе лица со употреба на снајперски оган, РПГ и оклопни возила „Хермелин“.

вежба

Поврзани вести

Најчитани вести