Магазин

(ВИДЕО) Тијана не влезе во финалето на Евровизија

(ВИДЕО) Тијана не влезе во финалето на Евровизија

Македонија повторно не успеа да се пласира во финалето на Евросонг.Нашата пејачка имаше енергичен сценски настап со песната „To The Sky“, но за жал не се најде меѓу десетте финалисти.

Музиката за песната ја подготвија Дарко Димитров и Лазар Цветкоски, додека Димитров стои и зад аранжманот и продукцијата. За текстот на „To The Sky“ се погрижија Елена Ристеска и Дарко, во консултација со Лаура Роска од Романија.