сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Тијана не влезе во финалето на Евровизија

tijana2

Поврзани вести

Македонија повторно не успеа да се пласира во финалето на Евросонг.Нашата пејачка имаше енергичен сценски настап со песната „To The Sky“, но за жал не се најде меѓу десетте финалисти.

Музиката за песната ја подготвија Дарко Димитров и Лазар Цветкоски, додека Димитров стои и зад аранжманот и продукцијата. За текстот на „To The Sky“ се погрижија Елена Ристеска и Дарко, во консултација со Лаура Роска од Романија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести