недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Тинејџер под закана со пиштол ограбил три банки

tinejdzerr_bankaaa

Последни вести

Сигурносните камери снимиле два драматични грабежи на банки во Белград под закана со пиштол.

Полицијата го уапсила Л.Н. (19) поради сомнение дека на крајот на минатата година под закана со пиштол тој ограбил три банки, соопшти денеска српското МВР.

Осомничениот се терети дека во ноември и декември 2014 година ги ограбил експозитурите на Алфа банка и Комерцијална бака, кога украл 1.170.000 динари и 2.700 евра.

Осомничениот со кривична пријава ќе биде изнесен пред јавниот обвинител во Белград.

Најчитани вести