среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Топ 10 најсексaпилни тенисерки

seksi-teniserke-foto-printscreen-1424978340-620532

Последни вести

Во Топ 10 се најдоа дури осум тенисерки од „источниот блок“, но првото место и припадна на претставничката која не е од Европа.

Србинката Ана Ивановиќ се најде на третото место во изборот на специјализираниот тениски портал за најсексапилните тенисерки во 2014-та година, а еве како во целост изгледа листата на најубавите:

  1. Каролина Вознијацки (Данска);
  2. Барбора Захлавова – Стрицова (Чешка);
  3. Елина Свитолина (Украина);
  4. Доминика Цибулкова (Словачка);
  5. Олга Говорцова (Белорусија);
  6. Даниела Хантухова (Словачка);
  7. Марија Кириленко (Русија);
  8. Ана Ивановиќ (Србија);
  9. Марија Шарапова (Русија);
  10. Еужени Бушар (Канада).

Најчитани вести