вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Топ 5 забивања на Мундобаскетот 2014

emir_preldzic

Последни вести

Емир Прелџиќ е најзаслужен што Турција се пласираше во четвртфиналето на Мундобаскетот во Шпанија. Тој во последната минута на мечот со Австралија постигна две тројки со кои на својата репрезентација и донесе победа од 65:64.

Неговиот победнички кош на пет секунди до крајот дури и го засени најатрактивното забивање на овој шампионат на Никола Калиниќ над Јанис Борусис. Ова се најдобрите пет моменти од вчерашниот ден на СП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести