сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Торнада пустошеа низ САД

tornado

Поврзани вести

Најмалку дванаесет лица загинале во налет на две торнада во Арканзас.

Едно од торнадата било со ширина од еден километар, уривал се пред себе во должина од 45 километри.

Во саботата повеќе од десет тонада го разурна средишниот и јужниот дел на САД, нанесувајќи голема материјална штета во делови од Канзас, Небраска и Мисури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести