среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ВИДЕО: Торнадо подоги работнички камп, девет повредени

Торнадото го погодил кампот на осум километри јужно од градот Вотфорд Сити, уништувајќи осум приколки во кои живееле работниците.

tornado

Поврзани вести

Во торнадо што погоди камп на работници на нафтовод во американската сојузна држава Северна Дакота, повредени се девет лица, од кои еден е во критична сосотојба.

Торнадото го погодил кампот на осум километри јужно од градот Вотфорд Сити, уништувајќи осум приколки во кои живееле работниците.

Пред неколку денови во тој камп имало повеќе приколки, така што бројот на повредени во тој случај би можел да биде уште поголем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести