сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

ВИДЕО: Торнадо уништи село во Србија

slepeeer

Последни вести

Невреме какво не се памети го погоди синоќа селото Шопиќ кај српско Лазаревац. За само три минути торнадото однело покриви од стотина куќи во ова место, пишуваат српските медиуми.

Силното невреме буквално ги збришало покривите од домовите, а РТС јавува дека сериозно е оштетена и црквата. Од силното невреме биле превртувани и автомобили, па дури и една цистерна.

Силното невреме проследено со пороен дожд и силен ветер ги погоди местата Лазаревац, Топола, Аранџеловац, Шабац, Богатиќ, Коцељева и Белград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести