вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Трагедија на индиска свадба, едно лице загина, четири повредени

Од играчка - плачка...трагедија на индиска свадба.

indijaaa

Поврзани вести

Едно лице загина, а четири се повредени, меѓу кои и невестата кога на една индиска свадба се сруши кранот, кој беше донесен за да ги воодушеви гостите.

Целта на кранот била на кристална платформа да си донесе невестата и нејзината сестра.

Според локалната полиција кранот се превртел откако бил паркиран на калливо и меко земјиште.

Во инцидентот повредени биле пет лица, а еден 40-годишен маж им подлегнал на повредите во болница. Се’ уште нема информации за состојбата на невестата и нејзината сестра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести