петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

(ВИДЕО) Трагичен Божик во САД: Три деца загинаа, седум повредени во пожар

Пожарот избувнал во текот на ноќта, а кога пожарникарите пристигнале околу 2.30 часот приколката била во пламен.

pozarsad

Поврзани вести

Три деца загинаа, а седум лица се повредени во пожар што избувнал на Божик  во камп со приколки во  Луизијана, држава на јужниот дел на САД, изјавија официјалните лица на противпожарната служба.

Во пожарот загинаа браќата  на возраст од 12 и 11, и нивнта 13-годишна сестра. Родителите на жртвите и уште едно дете од семејстовто, како и уште четири деца кои биле пренесени во болница во Батон Руж, главниот град на Луизијана.

Пожарот избувнал  во текот на ноќта, а кога пожарникарите пристигнале околу 2.30 часот приколката била во пламен.

Таткото успеал да спаси само едно од четирите деца, бидејќи огнената стихија брзо се ширела.

Во моментот на трагедијата во приколаката имало 12 луѓе. Загинатите деца со своите родителе дошле на гости за празникот кај свои роднини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести