четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Трактор влета на патеката за време на рели трка

traktor-vleta

Поврзани вести

По возбудливите трки во Полска возачите на светскиот рели шампионат се подготвуваат за следниот настан во Финска, но, за време на тренингот безбедноста на патеката ме е секогаш на највисоко ниво.

Токму поради ова, понекогаш е можно да дојде до несакани средби како оваа последната, кога трактор залута на рели патеката, но за среќа инцидентот помина бз последици.

Зад воланот на Хјундаи во оваа прилика се најде возачот Тери Невил кој за среќа не се движеше со преголема брзина, па биа избегната поголема несреќа.

Најчитани вести