сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Три вежби за стомак што ги прават гимнастичарките

Гимнастичарките може да се пофалат со витката и складна фигура на која навистина можеме да позавидиме.

vezbi-stomacni

Поврзани вести

Гимнастичарките може да се пофалат со витката и складна фигура на која навистина можеме да позавидиме.

Но, зад нивниот елегантен изглед се кријат часови и часови вежбање и тестирање на секој мускул на телото.

Иако немои вежби многумина неможат да ги изведат, постојат и оние вежби за стомак што се мошне ефективни па можеме да го копираме.

Погледнете за какви вежби се работи.

Најчитани вести