понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Трогателна порака од тешко болно детенце

youtube-seth

Последни вести

Сет Лејн има 5 години, а на 27 март по вторпат ќе има трансплантација на коскена срж. Тој бара од хуманите луѓе да го поддржат, па и вие со еден мал гест можете да му ја понудите својата поддршка…

Не се работи за парична донација или нешто материјално.

Сет бара само на 27 март што повеќе луѓе да се облечат во неговата омилена боја, жолта, да се сликаат и да ја постават својата фотографија на социјалните мрежи со назнака #WearYellowForSeth.

Својата поддршка може да ја дадат луѓе од целиот свет, а родителите на Сет ќе му ги покажат фотографиите кои ќе бидат наменети специјално за него.

Погледнете го трогателното, но инспиративно видео кое го сними Сет со помош на родителите и на 27 март облечете жолто и покажете ја поддршката за ова храбро детенце.

Најчитани вести