петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 17

(ВИДЕО) Трогателна прес-конференција на министерката Јанкулоска

Гордана

Последни вести

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска низ солзи во очите соопшти дека МВР загуби четворица искусни колеги кои со своето знаење, дух и професионализам , оставиле длабок печат врз колегите и работењето на Министерството.

Јанкулоска многу лично ја доживеа загубата на вработените, па и требаше подолго време да се соземе за да ги презентира информациите поврзани со оваа голема трагедија во Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести