сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Трогателно обраќање на еден татко

Џон напиша дека го контактирале од Фејсбук и дека неговата желба да ги погледне фотографиите од синот ќе биде исполнета.

slikafb

Поврзани вести

Трогателната приказна на еден татко стигна до Марк Цукерберг.

Откако Фејсбук по повод својот  десетти роденден ги објави мини филмчињата за секој корисник, Џон Берлин се обрати до Марк Цукерберг. Тој во својата трогателна порака поставена на Јутјуб низ солзи истакна дека сака да го погледне филмчето на неговиот син кој починал пред две години.

Таткото побара од основачот на Фејсбук да овозможи да го погледне филмчето на покојниот син.

Откако неговото видео го споделија многу Фејсбук корисници, Џон напиша дека го контактирале од Фејсбук и дека неговата желба да ги погледне фотографиите од синот ќе биде исполнета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести