петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Тројца мажи убиени во престрелка во центарот на Тирана

tirana

Поврзани вести

Тројца мажи се убиени во престрелка која се случила вчеравечер во центарот на Тирана, јавува порталот Албанијањуз.

Како што информира порталот од автоматска пушка било пукано во џип во кој имало тројца мажи.

Еден од мажите починал на самото место, додека другите двајца се обиделе да побегнат со возилото, но биле ранети и починале на пат кон болница.

Полицијата во Тирана уапсила двајца осомничени за нападот, и уште тројца осомничени за помагање на напаѓачите.

Најчитани вести