петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Видео: Твојот трон не е сигурен! Џихадистите му се заканија на Путин

putin--Dzihadisti500

Последни вести

Твојот трон не е сигурен, твојот трон ќе падне кога ќе дојдеме по тебе, бидејќи Алах е на наша страна, му порачале џихадистите на рускиот претседател Владимир Путин.

Припадниците на Исламската држава по освојувањето на аеродромот во Рака, снимиле видео снимка во која му се закануваат на Путин.

-Ова е порака за тебе Владимир! Ова е твој авион кој ти си му го пратил на Башар, а ние ќе го пратиме по тебе. Ние ќе ја ослободиме Чеченија и цел Кавказ. Твојот трон не е сигурен, твојот трон ќе падне кога ќе дојдеме по тебе, бидејќи Алах е на наша страна, се вели во пораката која џихадистите му ја упатија на Путин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести