Македонија

ВИДЕО: Уапсен демонстрантот кој му удри тупаница на полицаец

ВИДЕО: Уапсен демонстрантот кој му удри тупаница на полицаец

Според неофицијални информации уапсен е демонстрантот кој за време на протест за пресудите во случајот „Монструм“ му удри тупаница на еден од полицајците.

Инцидентот се случил на протестите кои во саботата се одржаа во Тетово.