вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Уапсени членовите на екипажот на потонатиот јужнокорејски траект

lisici2612117

Последни вести

Петнаесетте членови од потонатиот јужнокорејски траект кој потона со 301 патници се наоѓаат во притвор.

Тие се теретат за немарноста и бидејќи не им помогнале на патниците при потонувањето на траектот на 16 април.

Десет дена по потпонувањето на 187 тела се извлечени од бродот, а 115 лица се уште се водат како исчезнати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести