сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Убавина и страв на небото на една снимка

cumulus clouds

Поврзани вести

Луѓето отсекогаш го кревале погледот кон небото, без разлика дали тоа изгледа волшебно убаво или тмурно и страшно. Човекот отсекогаш е фасциниран со она што се случува над него.

Мајк Олбински направил одлична видео снимка со сјајни кадри од небото и на моменти воодушевувачки изглед и двежење на облаци.

Снимката, наречена Монсун 2 прикажува полн контраст на времето, од чисто, сино небо со по некој облак, до потполно сиви облаци и невреме со голем број грмотевици.

Меѓутоа, најфасцинатно е движењето на облаците на снимката, кои на моменти делува како да танцуваат и бегаат од камерите.

Најчитани вести