вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

(ВИДЕО) Украина гори, а Путин на мраз

На ревијален натпревар во рамките на фестивал на хокеј во Бољшој арената во Сочи, Путин вчера постигна шест голови, а играше заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

putin na mraz

Поврзани вести

Претседателот на Русија, Владимир Путин повеќе пати ја покажал својата физичка подготвенсот, а сега имаше шанса да се докаже на мраз.

На ревијален натпревар во рамките на фестивал на хокеј во Бољшој арената во Сочи, Путин вчера постигна шест голови, а играше заедно со министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

Натпреварот е одигран во рамките на Ноќната хокеарска лига (НХЛ), која постои од 2011 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести