петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Украински националист фрла млад Русин во река

Насилникот од видео записот најпрвин му се заканува на момчето, а потоа го удира, барајќи од него да се обврзе дека ќе го следи само вистинкото лидерство во државата, во овој случај привремените власти во Киев.

Untitled

Поврзани вести

На интернет кружи видео запис на кој се гледа како маскирани украински националисти, на мост во Доњецка малтретираат млад Русин и го фрлаат во река.

Украинската полиција тврдела дека немало пријави за напад и записот го оценила како проруска пропаганда.

Насилникот од видео записот најпрвин му се заканува на момчето, а потоа го удира, барајќи од него да се обврзе дека ќе го следи само вистинкото лидерство во државата, во овој случај привремените власти во Киев. Кога момчето ќе го одбие тоа, насилникот повторно го удира, го крева за нозете и го фрла во река.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести