среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО:Украинските демонстрантите со катапулти фрлаа молотови коктели

ukraina-katapult

Последни вести

Демонстрантите во Украина ги продолжија судирите со полицијата втор ден по ред. Тие дури изградија катапулти и со него фрлаа разни предмети кон полициските службеници.

Околу две илјади луѓе се собраа на Европскиот плоштад во близина на барикадите кои ги делат демонстрантите од полицијата.

По неколку часа тензија, судирите еруптираат повторно при што демонстрантите фрлаа молотови коктели, а полицијата се послужи со гумени куршуми.


 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести