сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

ВИДЕО: Улогите по кои публиката ќе го памети Манда

manda-2

Поврзани вести

Актерот Милорад Мандиќ Манда почина во 55-тата година од животот на сцената на театарот Вук Караџиќ.

Со својот талент успеваше да ги насмее широките народни маси, а еве неколку улоги по кои што публиката ќе го памети.

    1. „Село гори, баба се чешла“, улогата на Милашин

    1. „Убавите села, убаво горат“, улогата на Вилушка

    1. „Мртов Ладен“, улогата на Радован;

    1. „Ивкова слава“, улогата на Курјак

  1. Ние не сме ангели 3, улогата на телохранителот

Најчитани вести