Магазин

ВИДЕО: Уште еден феноменален настап на Даниел Кајмаковски

ВИДЕО: Уште еден феноменален настап на Даниел Кајмаковски

Македонскиот претставник на Х фактор Адрија, Даниел Кајмаковски на синоќешниот четврти мини концерт имаше уште еден феноменален настап.

Кајмаковски ја испеа популарната Counting stars од One Republic. Како тоа звучеше и изгледаше доколку синоќа го пропуштивме погледнете во видето подолу.