петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Уверен е дека го нашол малезискиот авион, никој не му верува

y359551703515430

Поврзани вести

Шеесетгодишниот искусен пилот, Мајкл Хобел е уверен дека го пронашол исчезнатиот малезиски авион, кој исчезна пред речиси два месеци.

Овој Њујоркчанец интензивно започнал да го бара авионот преку „ТомНод“, интернет страница која има посебен сервис на кој обичните корисници можат да ги пребаруваат сателитските снимки.

Хобел вели дка останал во шок откако го здогледал авионот целосен во еден дел на дното на морето, недалеку од североисточниот брег на Малезија. Уверува дека ги споредил димензиите на објектот кој го нашол со димензиите на авионот Боинг 777 и дека тие се идентични.

Се обидел да го извести американскиот одбор за сигурност, но досега не добил одговор. Се обидел да исконтактира и со ФБИ, но исто така безуспешно.

Откако неколку пати е воочен сигнал од црната кутија, подморниците безуспешно се обидуваат да го пронајдат авионот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести