вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Ваква трка на 100 метри не сте виделе!

sumo

Последни вести

Сумо борачите Кенто Амаказе, Татсуаки Каихо и Каната Такетаншу го заменија рингот со тркачката патека на која што си ги одмерија силите. Тие се натпреваруваа на тркачката патека во Вакајама во Јапонија, а прв на целта дојде Каихо.

Погледнете како овие сумо дебелковци трчат на 100 метри далечина.

Замислете, побрзи се од желката и полжавот.

Најчитани вести