понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Верверичка живее во косата на девојче

За да смести Хами во нејзината коса, Еби си врзува коњско опавче, а потоа ја крева косата нагоре.

ververicka

Поврзани вести

Мала и напуштена верверичка си направи удобно гнездо во косата на 16-годишно девојче, чии родители ја спасиле.

Родителите на Еби Патерил водат азил за животни во близина на главниот град на Зимбабве, Хараре. Тие ја нашле малата верверичка Хами, стара само неколку дена и повредена на подот на нивното прифатилиште за животни.  Штом ја донеле дома, таа веднаш удобно се сместила во косата на нивната ќерка, правејќи си гнездно.

За да смести Хами во нејзината коса, Еби си врзува коњско опавче, а потоа ја крева косата нагоре.

Девојчето и верверичката од тој ден се неразделни, заедно се тушираат, јадат, па дури и одат на училиште.

Мајката на Еби вели дека верверичката е добро, закрепнува и брзо расте.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести