Магазин

ВИДЕО: Ви откриваме која песна ќе ја пее Даниел Кајмакоски вечер

ВИДЕО: Ви откриваме која песна ќе ја пее Даниел Кајмакоски вечер

Вечерва во 21 часот на телевизија Сител е шестата емисија во живо на популарното музичко шоу Х Фактор. Единствениот финалсит од Македонија во шоуто вечерва ќе настапи со песната „Stay“ од англиското поп дуо Hurts.